Wittyho Krokodýl – lakování

Na doporučení známého jsem se vydal navštívit ‚Dopravní podnik v Českých Budějovicích‘. Hned za bránou se mě ujal ochotný pán, zřejmě vrátný, poradil kde zaparkovat a kam se vydat za informacemi ohledně lakovny.

Na informacích se mě ujal pan Radek Hofmann – mistr provozu autobusové dopravy. Probrali jsme jak si to představuji. Byl docela překvapený, že chci celolak. Raději se ještě zeptal jednou, jestli opravdu chci přelakovat celý auto a ještě k tomu jinou barvou. Později si prohlédl autí a zeptal se, za jak dlouho to potřebuji mít hotové. Následně si sám odpověděl: „Podle toho, jak to máte rozebrané, asi co nejdřív, co?“. 😀 Odhad lakování stanovil na týden, což je moc pěkné.

Po prohlídce řekl odhadovanou cenu 15–20tis., což mě dost překvapilo. Chtěl jsem to tam nechat co nejdřív, ale prý mě budou moci vzít minimálně za týden.

Tak a dostalo se na otázku barvy. Zvolil jsem si jeden zajímavý odstín zelené z nového VW Scirocco, tak se ptám, jestli by to dokázali sehnat a namíchat. A tady nastal problém. Barvy nevedou, nechávají si je míchat jinde. Takže bylo třeba znát kód barvy, ten samozřejmě neznám a tady se tím zřejmě nechtěli zabývat takže mi poradili se zastavit přímo ve Volkswagenu v provozovně ‚Porsche České Budějovice‘.

Vydávám se tedy do toho rozsáhlého areálu. Vidím první budovu-Škodovka. Říkám si: „Dobře, je to koncern, asi to tam mají všechno dohromady.“ Příjdu k informacím, vysvětlím co sháním… slečna posílá do třetí, přímo VW budovy za Audi. Vlezu tam, dojem nic moc, před vchodem kouří nějací zaměstnanci, dveře mají manuální s klikou – ve Škodovce měli automatický 😀

Jdu k informacím, vysvětluji slečně že potřebuji zjistit kód barvy ze Scirocca. Ta mě odvádí za „přejímacím technikem“. Tomu také říkám, že potřebuji zjistit kód zelené barvy z VW Scirocco pro autolakovnu… Ten zahlásí, že je vylepený na štítku přímo na autě. Tak mu vysvětluji, že to auto nemám a ani nikoho neznám, kdo by ho měl. Ten zase něco zablábolá ve smyslu, že to nemůže zjistit. Říkám mu, že ten odstín zelené je jen jeden na tomto Sciroccu. Zas se neochotně láme a říká že by potřeboval aspoň číslo karoserie, že by to podle toho mohl zkusit najít. Tak mu znovu připomínám, že to auto nemám a nikdy jsem ho neviděl, že z něj potřebuji akorát tu barvu. Pán stále nechápe a chová se stylem ‚co mě tady prudíš, nic neprozradím a nic hledat nebudu‘, zkrátka partizán. Akorát mi doporučil zajet za nějakou soukromou firmou, kde míchají barvy. Kouknu na cedulku a tam napsáno: „Jan Tupý“. V duchu si akorát řeknu: „Dobřééé“ a jdu pryč.

Zastavím se v prodejně s autolakýrnickými materiály ‚Lesonal-CB‘. Prosím pána, jestli umí zjistit číslo barvy podle značky auta (že mu za to zaplatím), na což se dostalo odpovědi že umí, ale když je to pro cizí lakovnu, že mi ho neřekne. :/ Tak ho přemlouvám, že stejně nemá lakovnu apod. … začal se bránit, že má svoje smluvní lakovny.

Ptám se tedy co je to za lakovnu, jak dlouho existuje, chci vidět nějaké reference a jak to mají s obsazeností – kdy by mě mohli vzít a za jak dlouho by to bylo hotové. Pán říká že je to 2 roky staré, jeho zákazníky tam berou přednostně, že by to bylo za 5 dní hotové, je to kousek za Budějkami (15 km). Webovky mi ale neukázal a ani žádná fota. Cenu plácl 20–25000 Kč. Jako reference řekl, že tam posílá svoje zákazníky, že si tam nechával lakovat svoje auto a že se tam lakují „Audiny a tak.“

Ok, co se dá dělat, stejně když mi to číslo neřekli ani na samotném VW, předběžně se domlouváme, že pokud to beru, že se mám ozvat v pátek – potvrdit že to platí, a v pondělí by se auto odvezlo.

Mezitím se mi ozývá šéf z dovolené, zajímá se co a jak v tom „Dopravním podniku“. Doporučil nějaká čísla, kde by se dal zjistit kód barvy. Tak zas začíná koloběh obvolávání a shánění. V DP mě odkázali se zastavit ve firmě ‚AIRO CS‘, že by se tam dala barva vybrat třeba porovnáním z fotky (nějaké jsem měl poukládáné z netu). Telefonicky jsem se zeptal, jestli to třeba neumí zjistit nějak beze mě. Prý to nejde, že těch odstínů je tolik… 🙂 Takže opět si zařizuji volno v práci a jedu zas dobývat informace. Mezitím přímo na stránkách VW v konfigurátoru zjišťuji, že se jedná o příplatkovou barvu s názvem ‚zelená „vipern“ metalíza‘.

Dorazím na místo, odkazuji se na doporučení DP a vysvětluji o jakou barvu se jedná. Pan naťukal název do PC a říká, že s tento název mají asi 4 automobilky, ale že od VW je tu z r. 2008 jen jednou. Že je to zelená metalíza a obsahuje perleť a prý se dá dobře namíchat, že je to dobře namíchatelný odstín. Huraaa, konečně zapisuji číslo a frčím znovu do DP. U VW se značí LR6T, interní číslo je 9FHEB.

Sotva vejdu, hned vědí že jsem tam kvůli lakování. (: Cenu už odhadují taky na 20–25000 Kč. Předávám papír s číslem. Říkají, že se ozvou v pátek, nebo v úterý, kdy mě vezmou. Neozvali, takže jsem se dnes (ve středu) připomněl přímo „vedoucímu provozu autobusové opravny“, panu Madaraszovi Miloslavovi. Uklidnil mě, že jsem na pořadníku, že mě tam mají poznamenanýho. Sdělil, že se jim zrovna vyměňují radiátory v boxu, takže hned až to bude, že se mi ozvou. Údajně jim to mají předávat tento pátek (10.07.2009), tak jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet.

Aktuality:

10.07.2009

Firma, která měla dnes předávat stříkací box nedodržela termín, takže se lakování opět přesouvá. Mám se ozvat příští čtvrtek (16.07.).

16.07.2009

Sušící box hotov, ale lakovat ještě nemůžou. V pondělí se musí dořešit nějaké papírování. Takže jsem se raději ještě jednou vydal na průzkum. Ráno před prací jsem se zastavil v Srníně (kousíček od mého bydliště). Mají plno a do konce měsíce nemohou slíbit, že by to stihli.

Takže si opět beru volno a jedu do Kamennýho Újezdu. Bavíme se s jedním pánem, který říkal že lakuje 15 let. Příjemné vystupování, ale mluví o „šibeničním termínu“ do konce měsíce. Vedoucí bude v pondělí, mám se zastavit. Pokoušeli se mi spolu s kámošem opět vymluvit změnu barvy… že to auto ztratí na hodnotě apod. argumenty. Neúspěšně 😀

Jinak říkal, že mají plno práce (důkazem je spousta rozdělaných aut ve dvoře) a že by se mohlo dělat třeba průběžně. Docela nepříjemné ale je, že jeden jejich lakýra bude mít 2 týdny dovolenou. Takže v pondělí se uvidí, jestli se dořeší papírování v DP, nebo se pojede do Kameňáku.

20.07.2009

Cca po 15-té hodině se domlouváme s tátou, že Hondičku odvezeme do Kameňáku. Přijedeme na místo, brána zavřená. Volám na číslo, které je uvedené na ceduli, jestli dneska nepracujou, nebo jak je to s nimi? Říkají, že tam jsou, že se do areálu musí jet spodní bránou (ta první je prý karosárny, která byla zrovna zavřená). Taky to tam mohli napsat… nebo vůbec proč jí mají zavřenou, když je to stejná budova a je to tam průjezdné?

Potkávám mladého pána, se kterým jsme se bavili před tím. Volá nějaké jméno, aby sem přišel k nám, že by potřeboval, aby se na něco kouknul… Z dílny se donášejí odpovědi jako: „Co jééé? Nikam nejdu.“, prostě ochota sama. Nakonec k nám docupital. Kouká na auto, zdržuje asi čtvrt hodiny.

Arogantně žvatlá, že do toho nejde že to nestihnou a bla bla bla. Přesčasy jim asi nic neříkají. Táta to nevydržel a zeptal se, jestli nechtějí peníze, a proč jednají tímto stylem. Stačilo by, kdyby řekli rovnou že mají plno…

Jedeme tedy do Budějovic do Autolaky-CB.

Související články:

Líbilo se? Budu rád za případné sdílení :)

Komentáře

6 thoughts on “Wittyho Krokodýl – lakování

    1. Ahoj, auto jsem předával zahlazené a odstrojené. Komplet péči o lak už jsem svěřil profíkovi… všechno si obrousil sám, přestříkal profi základovkou atd. 🙂

  1. Tak jak jste byl spokojen s nalakováním auta? Byl jsem si ho prohlédnout den před předáním vozu Vám a byl jsem s výslednou prací spokojen.Tak ať se za vozem lidi ohlíží. Potkal jsem vás jednou v koloně aut směrem od Č.K. na Č.B. a rozhodně jste v té řadě byl k nepřehlédnutí . Poutník Radek , Autolaky-cb. 🙂

    1. Jé, zdravím. S lakováním jsem moc spokojen, Marek je moc šikovný 🙂 Stihl to do konce měsíce, týden potom jsem to skládal dohromady. Zvládlo se to tip-ťop. Barva je krásná, plno lidí se otáčí. Vás jsem taky zahlédl, ale nestihl mávnout… Díky, jinak v tý koloně jsem nečekal, radši jsem to otočil a jel přes Včelnou. Dneska jsem mu zrovna volal, budu potřebovat poopravit/přeláknout LP blatník, jeden dement už mě stihl nabrat…

  2. no teda hodně pěkný, to já sem si k míchači barev přijela s autem otevřela dveře a za 10 minut bylo namícháno 😀

Napsat komentář

nebo

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *